Březen 2010

Oasis - She Is Love

31. března 2010 v 22:07 | ZERO |  Oasis

Noel Gallagher je king :)

Recenze - Roe Deer- Lollipop

31. března 2010 v 20:00 | ZERO |  Recenze
hj hjklh
Tak sem se zase vrhnul na něákou tu recenzi a vybrla jsem si českou partičku Roe Deer s jejich 3 albem poprvé v nové sestavě...Opět zahájím všehcno obalem. Černo-bílo-modrá fotka kakající slečny s barevným lízátkem. Netvrdím že je to špatné, spíš zajímavé. Bohužle to ničí mužské sný že holky neprdí :D No, to přehánim ale co...proti obalu nic nemám.

THE STRANGLERS
Pop rocková chytlavá přesto však né vlezlá pohodovka zvedne náladu. Jako první píseň nemohli vybrat líp. Příjemná kytarovka která si drží svoje tempo a za celé t 3 minuty jsem se u ní vůbec nenudil :)

SECRET LOVERS
Tak tato písnička mě nadchla. Má to příjemnej riff a je to trochu podbarvený klávesama a to není na škodu. Kytary jsou narozdíl od předchozí písničky výrazně ostřejší a tak to má být :)

INCLUDING ME
Opět trochu jemnější a přesto skvělá skladba. Asi jedna z nejlepších věcí od Roe Deer celkově. Ten refrém nemá chybu a pořád si ho musim broukat a po poslechu tak minimálně 10 minut dokola :)

SNOOZE A MAZE
Tak Andrezj Palec se nám tu zapojil pěvecky jen na refrém a hlavní vokály tu vystřídal kytarista a klávesák A.M. Almela. Občas to velmi slabě vázne s výsvlovností ale není to poznat protože má taky moc zajímavej hlas. Trošinku my to připomína sunshine ale jen v malém množství, kytary opět zostřili takže si nestěžuju.

SONG B
A za mikrofon se nám až do konce alba vrátil Andrzej. Písnička se drží v duchu předchozí ale nekopíruje. Stylově je to ale identické a až sem málem nepoznal jeho hlas. Další úžasnej kousek který bych si za pop rock nedovolil označit ani pod vlivem drog :D

CAMOMILE PRIMCE
A zase jemnější song s dokonalými riffy. Sice předchozí skladbám se jen tak nevyrovná ale nezklame. Ale tuhle písničku moc naposlouchanou nemám tak snad se mi později chytí víc.

SHY
Ano, tak přesně takhle mám Roe Deer rád. Stylově je to něoc přesně mezi Including ME a Snooze a Maze. Sice není to tak chytlavé ikdyž to je na druhou stranu dobře.

Z
Spíše kytarová záležitost a zpěv tu až tak slyšet není. Tím neříkám ež tu není ale kytary vítězí a dotvářejí příjemnou atmosféru. A dkyž se pozdějí přidají hlubší vokály taky ot potěší.

B-O-A-T-S
Hodně podobné předchozí tvorbě. Někoho možná zklame dkyž třeba tady neusliší ex-vokalistku Emu Brabcovou ale mě teda ne. Opět se tu ukazuje že součansý zpěvák je taky velmi dobrý. Stylově jsou mi ti noví Roe Deer asi bližší.

THE SEA
A teď stylově podobné Camomile Prince. cítím menší zkamání rpotože se písn ička mohla víc rozjet, ale nestalo se. Ale nevadí, je to pěkný.

THE VERTIGO
První insrumentální půlka vás možná uspí, každopádně v dobrém slova smylu a ta druhá půlka rozproudí. Dokážu si to živě na koncertě představit. Opět jeden z nejlepších momentů alba.

THE SEA (REPRISE)
Spíše dojezd Vertiga namixovaný s The Sea je však lepší než samotná The Sea protože má v osbě tvrdší zvuk. Úžansá tečka za celým albem.

CELKOVÉ HODNOCENÍ
Beru to jako to nejlepší co kdy Roe Deer nahráli a nahrát mohli. Málo dky s emy líbí celé album ale tohle je fakt pecka. Nedivím s epokud plno z vás Roe Deer nezná ale jestli je tahle recenze třeba důvod si ej poslechnout tka sjem tomu rád. Fakt doporučuju, důkaz že v čechách nejsou jen srajd yjako činasky a podobný hrůzy :)

The Beatles - Yesterday/Let It Be

29. března 2010 v 22:55 | ZERO |  Jiné kapely


Sakra, nikdy si envím vybrat koho mám z "brouků" nejradši...Lennon je Lennon ale McCartney má tyhle moje 2 srdcovky. Ringo je sympaťák na pohled a Harrison mi příjde strašně v pohodě :D Ale prostě Beatles jsou Beatles a bez jendoho Beatla by to nebyli Beatles....škoda Lennona a Harrisona...myslim že kdyby žili tak by k něákému návratu došlo :) Minimálně sólovky by byly zajímavé...

Rage Against The Machine - Info

29. března 2010 v 18:07 | ZERO |  Rage Against The Machine
http://www.endsights.com/wp-content/uploads/2009/08/Rage+Against+the+Machine.jpg

Kolem roku 1990 se v Los Angeles setkali Zack de la Rocha, Tom Morello, Timmy Commerford a přes inzerát sehnaný Brad Wilk, založili skupinu Rage Against The Machine.  Skupina hraje směsici stylů, od hip-hopu po hardcore a svou vyjímečnou hudbou si získali srdce posluchačů po celém světě. V roce 1992 vyšlo jejich první album a téměř okamžitě se dostalo na vrchol hudebních žebříčků. Ačkoli se mluvilo o jejich rozpadu, v roce 1996 vyšlo jejich druhé album Evil Empire a dobře se jim dařilo i s posledním albem Battle of Los Angeles.Sestava:
Zack De la Rocha - zpěv
http://z.about.com/f/wiki/e/en/thumb/c/c2/Zack_de_la_Rocha.jpg/180px-Zack_de_la_Rocha.jpg
Tom Morello - kytara
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/363106/Tom+Morello.jpg
Tim Commerford - baskytara
http://www.guitarmasterclass.net/wiki/images/6/69/131939.jpg
Brad Wilk - bicí
http://userserve-ak.last.fm/serve/252/226511.jpg

Poslední Výstřel - Krtek, Kamarádi feat. Xavier Baumaxa,

28. března 2010 v 0:15 | ZERO |  Jiné kapely
Tak dneska jsme se dostal k opravdu geniální český (česky zpívající a přece geniální) kapele jménem Poslední Výstřel. Hlavně díky Xavierovi Baumaxovi kterej má s nima písničku Kamarádi která ej suprová ale on i ten jejich zpěvák má super. hlas. Ale ta druhá písnička krtek je ještě geniálnější než ta první a stojí i přes nic moc kvlaitu za poslech..

homosexualita

27. března 2010 v 20:59 | ZERO |  Just talking...
Ehm, celkem zajímavý téma ne? Ale proč o tom něco nenapsat. Odmítám psát články na téma týdne typu Karel Gott nebo peníze...O Gottovi něco vim ale nezajímá mě a do púěněz se nikomu taky montovat nechci :) Tak si dám prostě svoje co mě aspoN´zajímá ne? Nebudu zdržovat proč sem si to téma vybral, prostě jsem ho vybral a je to. Předem chci říct že žádný můj coming out se nechystá :D Ale homosexualita (nebo i bisexualita) je dneska poměrně běžná záležitost. Homosexuály neodsuzuju. Naopak podporuju je a obdivuju protože asi chce mít odvahu se k tomu přiznat zvlášť když spousta lidí na světě je odsuzuje, posmívá s ejim a podobně (zkuste říct že to tak není!). Takový lidi by se měli nechat léčit, smát se někomu že ho prostě přitahuje stejné pohlaví to přece není normální. Nikdo za to nemůže kdo ho přitahuje ne? Dost se řeší otázka jestli by měli mít možnost adoptovat děti. Já jsem rozhodně pro, lepší když mají děti rodiče (ať už 2 otce nebo 2 matky, to ej sna djedno ne?) než když budou vyrůstat bůhví kde...přece že rodiče budou homosexuálové, to z toho dítěte homosexuála neudělá...Navíc dneska už se najde hromada slavných homosexuálů tak tady vypíšu pár co by stálo za zmíňku:

Freddie Mercury
http://userserve-ak.last.fm/serve/_/5928422/Freddie+Mercury+181006freddie20pensieroso.jpg
George Michael
http://scrapetv.com/News/News%20Pages/Entertainment/images-5/george-michael-1.jpg
Michael Stipe
http://4.bp.blogspot.com/_aOc2FW0maUo/SBqZvQp2jPI/AAAAAAAAA6o/HPn7ij_Uwjc/s320/A_Michael+Stipe.jpg
Billie Joe Armstrong
http://www.nndb.com/people/968/000084716/billie-joe-armstrong-2.jpg
David Bowie
http://www.freewebs.com/bowie_lover/Young%20dude.jpg
Robbie Williams
http://www.novinite.com/media/images/2009-06/photo_verybig_104490.jpg
Brian Molko
http://prdchroniques.blog.lemonde.fr/files/2007/03/molko.1174398606.jpg
Marylin Manson
http://www.celebritysmackblog.com/wp-content/uploads/2009/09/marilyn-manson-swine-flu.jpg
Billy Corgan
http://userserve-ak.last.fm/serve/500/92572/Billy+Corgan.jpg
Amanda Palmer
http://www.brooklynvegan.com/img/music2/amandapalmer1.jpg
Rob Halford
http://blogs.phoenixnewtimes.com/uponsun/RobHalford_01(2).jpg

A mohl bych sem dát aspoň další milion gayů/lesbiček a bisexuálů co se mezi známými tvářemi najde. Moc mě ale zajímá jaký máte na to názor vy protože tohle mi fakt příjde jako zajímavý téma tak proč to nerozebrat? :)

R.H.C.P.

27. března 2010 v 15:16 | ZERO |  Red Hot Chilli Peppers
Americká rocková skupina z L. A., existující od r. 1983. Originální eklektické spojení hip hopu, funku a heavy metalu. Původní jádro působilo ve skupině Anthym, J. Irons a H Slowak, poté jistý čas pokračovali ve sk. What Is This? (Kiedis, Flea i Smith jsou ročník 1962.).Na albu "Red Hot Chili Peppers" (1984) ještě hráli J. Sherman a C. Martinez (ten poté pokračuje se sk. Anthym). Úspěch se dostavuje až s albem "The Uplift Mofo Party Plan" (1988) a hitem Fight Like A Brave. V červnu 1988 ale H. Slowak umírá (předávkování heroinem) a odchází též J. Irons. Novými členy se stali J. Frusciante a Ch. Smith. V tomto roce vychází 5-písňové EP Abbey Road (na zn. EMI - Capitol).
http://billstones.files.wordpress.com/2008/05/red-hot-chili-peppers.jpg
Velký úspěch sklízí alba "Mother´s Milk" (1989) a "Blood Sugar Sex Magic Blood Sugar Sex Magic Blood Sugar Sex Magic" (1991). Desku "Blood Sugar Sex Magic" produkoval Rick Rubin a obsahovala i několik hitových singlů (např. Under The Bridge). V r. 1992 byl Frusciante nahrazen A. Marshallem a ten v r. 1993 J. Tobiasem. I toho zakrátko vystřídal Dave Navarro (ze sk. Jane´s Addiction).
Na přelomu r. 1995/96 se Flea a Smith objevují v "bokovce" Thermidor - spolu s kytaristy Stonem Gossardem (Pearl Jam) a Robbiem Allenem. V r. 1997 hrají Navarro a Smith ve vedlejším projektu Spread. V r. 1998 se ke kytaře vrací Frusciante.
V roce 2004 vydává tato legendární kalifornská kapela živé dvojalbum Live In Hyde Park. Je to první koncertní záznam na CD. Album bylo natočeno během tří červnových koncertů v londýnském Hyde Parku o které byl obrovský zájem. Na CD najdete novinky Rolling Sly Stone a Leverage Of Space a největší hity RHCP.

Já osobně mám RHCP rád dlouho ale nikdy mě nenapadlo je sem dát. Ale tak hoši už jsou tady takže všechnov pořádku. Já osobně mám radši tyy starší písničky ale moje nejoblíbenější je Californication.


Ray Toro - fotky

26. března 2010 v 0:12 | ZERO |  My Chemical Romance
Aaaa, tak tohle je asi největší sympaťák z celejch MCR.
Prostě Ray Toro je u mě jendička a jeho styl hraní se my líbí.
A taky má totálně ujetý a nejlepší háro co jsme viděl :D
Tak dost keců a pár fotek na pokochání jendou za čas neuškodí ne? :)))

http://www.emoboyfriend.com/blog/wp-content/uploads/2009/05/ray_toro.jpg

http://i253.photobucket.com/albums/hh64/gessiexgenocide/RAY.jpg

http://img.buzznet.com/assets/imgx/1/0/0/6/6/4/2/1/orig-10066421.jpg

http://www.seymourduncan.com/images/artists/interviews/mcr.jpg

My Chemical Romance - Early Sunsets Over Monroeville

25. března 2010 v 18:22 | ZERO |  My Chemical Romance

Tak tohle je dokonalé...
Nechápu že jsem na tu písničku natrefila ž teď, vlastně jsme zjisitl že první album MCR jsme skoro vůbec neslyšel a nechápu jak ej to možný, je to úžasný...

R.A.T.M. - Renegades Of Funk

24. března 2010 v 19:15 | ZERO |  Rage Against The Machine

Tak tohle mě dokaže rozproudit. Ano, ano ano... RATM je totálně geniální banda :)
Není to grunge, není to rap metal a ani hip hop. Je to kombinace všeho možnýho ale tak dokonale smíchaná rpotože výsledke je geniální...Neznám skladbu od nich která by se my nelíbila..

Recenze - Rage Against The Machine - Rage Against The Machine

22. března 2010 v 18:20 | ZERO |  Recenze
tgh gjkg
Tak jak je tomu vždy má obal přednost. A tenhle obal je dost známej ne? Obal se slavnou fotkou Thich Quag Duca, znázorńující hořícího mnicha který spáchal sebevraždu na protest proti útlaku budhismu...
Jo, obal se my líbí, za jedna :)

Bombtrack
Tak už tady se ukázalo že kdo umí ten umí. No a R.A.T.M. rozhodně umí...
Už jen ten jemně podbrvanejej začátek a pak pořádnej nářez až mi jde z těch rifů hlava kolem. Sólu byhc tu taky nic nevytknul tak není co řešit.

Killing In The Name
Tady je to trochu naopak. Rychlej rozjezd a pak nám tam písnička zpomalí při výkřiku Klling In The Name Of. A myslím že nám tím začíná nejlepší skladba z alba. Dost chytlavý a na koncertě tohle asi obstálo taky slušně...Tom Morello je prostě geniální kytarista a Zack De La Rocha je....eh, kazatel? Tohle není zpěv ani blbej řev...Já proto nemám správný slovo...

Take The Power Back
Zajímavý rozjezd, spíš basa a bicí a pak se opět řpidává kytarovej kouzelník Morello a po chvilce i De La Rocha. Prostě ty sóla my lezou do hlavy, Morello by byl možná slušná konkurence pro Hendrixe :D

Settle For Nothing
Pomalejší rozjezd ale připitomělou baladu s vlezlym refrémem čekáte zbytečně protože zapůlkou se do toho hoši pustěj naplno. První půlka uklidní po předchozí divočině ale pak se vám do hlavy zase vrátí to psycho...

Bullet In The Head
Opět geniálně nabasovaná písnička, a normálně baskytaru celkem ignoruju ale tady to zní geniálně. Naskočí tu i dost tvrdších riffů ale jednoduše basa je tu geniální...

Know Your Enemy
Tohle není ta blbá Green Dayovská sračky o který jsem psal nedávno, tohle je úplně jiná Know Your Enemy. Sakra ten začátek byhc se chtěl naučit ale takhle rychle bych to ais nikdy nedla, hudebně i pěvecky to jen obdivuju s otevřenou pusou a slintám z toho blahem :)

Wake Up
Vzbuď se, to na mě řve ta písnička sama o sobě už ze začátku, tohle by mě probralo ikdyž byhc dal přednost jemějšímu probuzení :D Neústupná rytmická sekce a svižné riffy jak je tomu u předchozích skladeb, přitom se vůbec neopakujou...

Fistful Of Steel
Další skvělá pecka na kterou byhc někd ena koncertě ais pařil do padnutí a myslim že by to stálo za to. R.A.T.M. ukazují že nehrajou žádný 3akordový čajíčky, tohel je i rytmicky náročný, to nezahraje každje šaek s kytarou. tohle je naprosto jiná úroveň.

Township Rebellion
No, tady pánové ukázali že práce s efektama a pedálama a podobně jim nedělá rpoblém a skombinovat to s čistou hrou jim to taky problém nedělá. Tohle rozproudí krev.

Freedom
A krásná a tvrdá tečka za deskou. R.A.T.M. dokazují že tohle není konec a máme se na co těšit, protože tahle kapela má ještě dneska co říct. Nění to žádný měký zakončení, je to prostě geniální.

Celkové Hodnocneí:
Vyníkající kombinace Grunge, Metalu, Hip Hopu a Rap-Metalu s geniálními sóli a riffy a texty až z toho jde mráz po zádech. To jsou R.A.T.M. Prostě jendo z nejlepších alb celkově...Dávám tka 210%

Trent ve studiu

21. března 2010 v 20:46 | ZERO |  Nine Inch Nails
zhu hohlo i l
No, NIN toho na internetu mco nezveřejňují...občas něáká ta fotka ze studia kde ani není nikdo vidět...Bude další album? Nezkončí NIN jak ješt před rokem Trent Reznor prohlašoval? No, snad se dočkáme toho alba :) Nebo něákého pěkného rozlučkového best of :) Jinak tahle fotka je prostě úžansá :)

současná závislost :)

21. března 2010 v 11:55 | ZERO |  Just talking...
No vždycky mám něáký to období kdy poslouchám hlavně určitou skupinku kapel :) Není toho moc ale řekl jsem si proč to sem nedat ne? Poslndí dobou mě tu moc nečekejte protože mám opětpomalej net. A oběhnu vás všechny co nejdřív to půjde ale prostě s timhlke internetem to až tak nezvládám tak sorry :) Jinak 30 Seconds To Mars byl dokonalej koncert ale o to někdy jindy :) Snad co nejdřív...
Jinak nevybírám tyhle songy protože bych poslouchal jen je ale prostě se snažím vybrat něáké buť známé nebo zajímavé zástupce, no prostě ty co se my líbí :)
závislost č.1

závislost č.2

závislost č.3

známá ale pořád současná závislost č.4

závislost č.5

závislost č.6

závislost č.7

a abych to neprotahovla tak to zakončí zívislost č.8


Bono - Still Haven´t Found What He´s Looking For

20. března 2010 v 22:37 | ZERO |  U2
bonoshortbeach
Pořád nenašel to co hledá? :D

už zejtra 30STM naživou, jpí :-)

17. března 2010 v 14:40
Vstup pro návštěvníky bude otevřen od 18:30. Nechoďte prosím k hale dříve, nemá to žádným význam, zdlouhavé čekání Vás navíc vyčerpá a výrazně tak zhorší Váš zážitek z koncertu. Hrát se začne v 19:30, vystoupí dva předskokani - STREET DRUM CORPS a CARPARK NORTH. Začátek vystoupení 30 SECONDS TO MARS je odhadován na cca 21:00, konec bude cca ve 22:40. Vstupenky můžete ještě stále sehnat v sítích Ticketportal a Ticketpro. Tak já už se nemůžu dočkat, jen ty předkapely tak dlouho :-( no co, co jsem si pustil tak nezněj španě :-)

Nirvana - Drain You LIVE/ Rape Me ACOUSTIC

15. března 2010 v 18:23 | ZERO |  Nirvana

Tak tentokrát zas epro změnu po 2 písničkách
první jsme vybrla Drain You protože ji fkat zbožňuju, nemá chybu a navíc tahle živá verze nemá chybu.
A jako druhou Rape Me v akustické podobě a to hlavně proto že ji akusticky slyšim prvně a jinak je to taky boží song :)

Gorillaz -Punk

15. března 2010 v 17:22 | ZERO |  Gorillaz

joo, prostě ty starý Gorilaz jsou o něčme jinym než je Plastic Beache ale moc se omlouvám za ty blbý kecy jaká je to nuda páč sem si to pusitl znova a vlatsně se mi to docela líbí. Je to fakt jen o náladě, jinak tohle je písnička Punk z jejich prvního akba, možná mohla bejt trochu delší ale je super :)

Flea (RHCP) fotky

14. března 2010 v 23:41 | ZERO |  Jiné kapely
Flea, to je borec :)
Ty fotky taky svědší o tom že je parádní úchyl :D a úchylové jsou nejlepší...
Nechápu lidi co nemají rádi úchyly :D

http://www.hotflick.net/flicks/1999_Woodstock__99/999WST_Red_Hot_Chili_Peppers_004.jpg

http://i57.photobucket.com/albums/g224/vladdy19/flea-1.jpg?t=1268606286

http://www.blogcdn.com/www.tmz.com/media/2006/07/flea_g_0717_260.jpg

ILYH dotočili

14. března 2010 v 1:49 | ZERO |  I Like You Hysteric
Tak I Like You Hysteric už dotočili. Bohůžel na dříve zmíněné fotky nedošlo :-(Ale snad se nejedná o poslendí klip a na fotky někd ydojde :-)
Jinak už jsem strašně zvědavej co z toho vyleze :-)...

I Like You Hysteric zítra začínají natáčet

12. března 2010 v 13:10 | ZERO |  I Like You Hysteric
ILYH zítra začínají natáčet videoklip k Goodby Audrey...
Jsme zvědavej jak to bdue vypadat a co udělaly s těma fotkama co jim lidi posílali :-)